گروه خبري : اخبار و اطلاعیه ها
تاريخ انتشار : 1399/11/23 - 10:18
كد :56

انواع شیر زبانه لاستیکی

شیرهای کشویی چدنی زبانه لاستیکی ضمن ایجاد سطح آب بندی بالا کیفیت مطلوب را برای انواع فعالیت های تاسیساتی نظیر سیالات غیر اسیدی و فاقد مواد زاید تا دمای 80 درجه سانتی گراد فراهم می آورد.شیرهای کشویی زبانه لاستیکی با توجه به سیستم طراحی برای قطع و وصل جریان سیال مورد استفاده قرار می گیرند . قابل ذکر است به منظور بهبود عملکرد و کارایی در افزایش طول عمر در هنگام استفاده شیر به صورت کاملا بسته یا باز قرار گیرد .

شیر زبانه لاستیکی

عمل اصلی شیر دروازه ای یا همان شیر کشویی در حقیقت قطع کامل و یا ایجاد ارتباط بین دو جریان سیال می باشد. این بدان معناست که این نوع شیرها یا بایستی کاملا بسته باشند، یا کاملا باز و در واقع به صورت نیمه باز نمی توان از آنها استفاده کرد.شیر های کشویی بر اساس نوع سیال، فشار کاری و سایر خصوصیات مورد نیاز برای کاربردهای گوناگون با جنس های مختلفی تولید می شوند. به طور عمده دسته بندی رایج شیر های کشویی بر اساس جنس به چند خانواده تقسیم می شود که عبارتند از شیر کشویی برنجی، شیر کشویی چدنی، شیر کشویی استنلس استیل و شیر کشویی فولادی. علاوه بر شرایط کارکرد، تفاوت قیمت شیر های کشویی با متریال گوناگون در انتخاب جنس بدنه این نوع شیرآلات موثر است.ما در مهاب پلیمر راستین غرب نمایندگی فروش انواع شیرآلات صنعتی می باشیم شما عزیزان می توانید برای خرید انواع شیرآلات صنعتی به خصوص شیر زبانه لاستیکی با مشاورین ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید و از خدمات ما بهره مند شوید.

شیر زبانه لاستیکی

مشخصات فنی شیر زبانه لاستیکی 

شیر کشویی چدنی زبانه لاستیکی در همه تاسيسات آب رساني از جمله آب آشاميدني و سيالات غير خورنده به کار برده می شود. شیر کشویی زبانه لاستیکی در حالت باز، آشفتگي كمي را نسبت به سایر شیرهای قطع و وصلی در مسير ايجاد می کند . همچنين افت فشار ايجادي آنها قابل توجه نيست ، ضمن اینکه در وضعیت کاملا بسته به خوبي مي تواند از عبور جريان جلوگيري كند . استفاده از شیر کشویی در خطوط انتقال بعنوان کنترل کننده جریان مجاز نبوده و باید در حالت کاملا باز ویا کاملا بسته مورد استفاده قرار گیرند.طراحی این شیر از شیر های کشویی به گونه ای است که از زبانه لاستیکی با هسته چدنی برای آببندی بهتر بدنه استفاده می شود .این شیرها در فشار 16 bar 10, bar معمولا از چدن داکتیل و یا چدن خاکستری ساخته می شوند.

مزایای استفاده از شیر زبانه لاستیکی

شیر کشویی به دلیل نوع طراحی و همچنین عملکرد کامل در باز و بسته بودن دارای مزایای زیادی می باشد که در زیر به بعضی از این مزایا اشاره می شود.

  • سهولت باز و بسته کردن شیر کشویی در مسیر لوله کشی
  • آب بندی کامل در هنگام بسته بودن شیر کشویی
  • باز بودن مسیر به اندازه قطر لوله در هنگام باز بودن شیر کشویی
  • عدم نیاز به سرویس دوره ای
  • عدم نیاز به نگهداری در طول زمان بهره برداری از شیر کشویی
  • در شیر کشویی زبانه فلزی از زبانه چدن داکتیل استفاده می شود
  • در شیر کشویی زبانه فلزی جهت آب بندی بهتر از رینگ برنزی یا استیل استفاده می شود.

کاربرد شیر زبانه لاستیکی

در جهت انتقال آب سرد و گرم فشار قوی در تاسیسات موتورخانه ها، کارخانجات،نیروگاهها و صنایع نفت می‌باشد . محدوده کاربرد شیر کشویی زبانه چدنی (فلزی و پلاستیکی) در تأسیسات آبرسانی و آب گرم تا ۸۰ درجه سانتی گراد بالای صفر می باشد . شیر فلکه ها از لحاظ سایز و نوع عملکرد به انواع مختلفی تقسیم می شوند. قطر شیر فلکه ها از چند دهم میلی متر تا چند متر قابل تغییر می باشد .....طراحی و تولید شیر فلکه کشویی مطابق با استاندارد DIN 3352 می‌باشد .پوشش رنگ کلیه قطعات چدنی توسط رنگ  الکترواستاتیکی پوشش داده می شوند و همچنین به دلیل استفاده از رنگ اپوکسی در داخل و خارج قاطع به طول عمر شیر آلات کمک بیشتری نموده است .