شیرآلات صنعتی

شرکت مهاب پلیمر راستین غرب ارائه کننده انواع شیرآلات صنعتی در ایران می باشد شما عزیزان می توانید برای خرید شیرآلات صنعتی با مشاوران و کارشناسان فروش ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید و بهترین شیرآلات صنعتی را خریداری نمایید.

خرید شیرآلات صنعتی

قیمت شیرآلات صنعتی 

مرکز فروش شیرآلات صنعتی

نمایندگی شیرآلات صنعتی

شیرآلات صنعتی ارزان

عملکرد شیرآلات صنعتی

شیرآلات صنعتی یا وَلو (Valve) وسیله‌ای برای قطع و وصل جریان سیال‌ها در خط لوله‌ها و شبکه‌های لوله‌کشی و محیط‌های صنعتی می‌باشد. شیرآلات صنعتی را می توان بر اساس معیارهای گوناگون طبقه‌بندی می‌کنند. اولین شیرهایی که توسط انسان اختراع شد، همان است که امروز، به عنوان آب‌بند (Seal) می‌شناسیم؛ با حضور و عدم حضور این شیرهای اولیه، جریان قطع و وصل می‌گشت.شیرآلات صنعتی ( Valves ) ،شیرآلات صنعتی در سیستم ها و فرآیندهای مختلف برای قطع، وصل و کنترل جریان سیال به کار می رود. با توجه به اینکه شیرآلات صنعتی برای هدفهای متفاوتی در سیستم ها نصب می شوند در مدل ها و انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند برای خرید شیرآلات صنعتی ابتدا باید فعالیت مورد نظر خود را در نظر گرفته و مطابق با آن اقدام به خرید شیرآلات صنعتی نمایید.

جنس شیرآلات صنعتی

شیرآلات صنعتی کاربردهای گوناگونی دارند که بنابر کاربردشان، از مواد خاصی ساخته می‌شوند. در کارهای ساختمانی معمولا از شیرهای چدنی، برنزی، برنجی و گاه استیل ضد زنگ (Stainless Steel) استفاده می‌شود. در نیروگاه‌ها، پتروشیمی، پالایشگاه‌ها و صنایع کشتی‌سازی، بسته به خواص سیال عبوری از شیر و محیطی که شیر در آن قرار دارد، جنس شیر را از فولادهای کربنی، فولاد آلیاژی و فولاد ضد زنگ می‌سازند.انواع شیرآلات صنعتی بر حسب مکانیزم و نوع عملکرد و هم‌چنین بر حسب موارد استفاده، می‌توانند دسته‌بندی شوند.

انواع شیرآلات صنعتی

وظایف اصلی شیرآلات صنعتی

۱) قطع و وصل کامل جریان
۲) جلوگیری از بازگشت مایعات و گازهای عبور کرده
۳) تنظیم عبور مقدار مورد نیاز مایعات و گازها
۴) تنظیم و کنترل مقدار و فشار مایعات و گازها
۵) کنترل و ایمن نگه داشتن دستگاه های تحت فشار
و اصولا شیرآلات صنعتی در مواردی به کار می روند که برای جریان سیال (اعم از مایع و گاز ) اختلاف فشار وجود داشته باشد.

شیرآلات صنعتی وسیله ای است که برای مهار کردن جریان و فشار سیالات به کار می رود.

نکات مهم در طراحی شیرآلات صنعتی

    نیروی راه‌اندازی شیرآلات صنعتی
    ارتعاش شیرآلات صنعتی
    کاویتاسیون
    میزان تحمل فشار
    آب‌بندی شیرآلات صنعتی
    تعمیر و نگهداری
    جنس شیرآلات صنعتی
    محیطی که شیرآلات صنعتی در آن قرار دارد
    نوع سیال و خواص آن