شیرآلات صنعتی چدنی

شرکت مهاب پلیمر راستین غرب ارائه کننده انواع شیرآلات صنعتی چدنی در ایران می باشد شما عزیزان می توانید برای خرید شیرآلات صنعتی با مشاوران و کارشناسان فروش ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید و بهترین شیرآلات صنعتی را خریداری نمایید.

خرید شیرآلات صنعتی

قیمت شیرآلات صنعتی 

مرکز فروش شیرآلات صنعتی

نمایندگی شیرآلات صنعتی

شیرآلات صنعتی ارزان

عملکرد شیرآلات صنعتی

شیرآلات صنعتی یا وَلو (Valve) وسیله‌ای برای قطع و وصل جریان سیال‌ها در خط لوله‌ها و شبکه‌های لوله‌کشی و محیط‌های صنعتی می‌باشد. شیرآلات صنعتی را می توان بر اساس معیارهای گوناگون طبقه‌بندی می‌کنند. اولین شیرهایی که توسط انسان اختراع شد، همان است که امروز، به عنوان آب‌بند (Seal) می‌شناسیم؛ با حضور و عدم حضور این شیرهای اولیه، جریان قطع و وصل می‌گشت.شیرآلات صنعتی ( Valves ) ،شیرآلات صنعتی در سیستم ها و فرآیندهای مختلف برای قطع، وصل و کنترل جریان سیال به کار می رود. با توجه به اینکه شیرآلات صنعتی برای هدفهای متفاوتی در سیستم ها نصب می شوند در مدل ها و انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند برای خرید شیرآلات صنعتی ابتدا باید فعالیت مورد نظر خود را در نظر گرفته و مطابق با آن اقدام به خرید شیرآلات صنعتی نمایید.
شیرآلات صنعتی

جنس شیرآلات صنعتی

شیرآلات صنعتی کاربردهای گوناگونی دارند که بنابر کاربردشان، از مواد خاصی ساخته می‌شوند. در کارهای ساختمانی معمولا از شیرهای چدنی، برنزی، برنجی و گاه استیل ضد زنگ (Stainless Steel) استفاده می‌شود. در نیروگاه‌ها، پتروشیمی، پالایشگاه‌ها و صنایع کشتی‌سازی، بسته به خواص سیال عبوری از شیر و محیطی که شیر در آن قرار دارد، جنس شیر را از فولادهای کربنی، فولاد آلیاژی و فولاد ضد زنگ می‌سازند.انواع شیرآلات صنعتی بر حسب مکانیزم و نوع عملکرد و هم‌چنین بر حسب موارد استفاده، می‌توانند دسته‌بندی شوند.

شیرآلات صنعتی مهاب پلیمر

همان طور که بیان شد، شیرآلات صنعتی نوعی دستگاه های مکانیکی می باشند که در صنعت با توجه به موقعیت و نحوه عملکرد آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. مهمترین استفاده آنها قطع یا ایجاد سیال درون لوله می باشند. شیرهای صنعتی ایده آل آن هایی هستند که سیال را با کمترین مقاومت و ایجاد کمترین افت فشار سیال را از خود عبور می دهد، به بیان دیگر در وقت لازم از عبور سیال به هر صورت از داخل خود جلوگیری می کند. این سیال می تواند آب و گاز باشد. شیرآلات از نظر ماهیت طراحی، عملکرد و کاربردشان در طیف گسترده ای از سبک ها، اندازه ها و کلاس های فشار قرار دارد. شیرآلات صنعتی مهاب پلیمر با سابقه تولید انواع شیرآلات، بهترین کیفیت و قیمت انواع شیرآلات را طراحی و تولید می کند.

کاربرد شیرآلات صنعتی 

شیرآلات صنعتی با توجه به نوع ساخت آن ها در زمینه های مختلفی همچون کشاورزی، پالایشگاه ها، نیروگاه ها، صنایع گاز و پتروشیمی، آب و فاضلاب، صنایع دریایی و ساختمان ها مورد استفاده قرا می گیرد. در ادامه می خواهیم شما را با نقش شیر آلات در صنایع آشنا کنیم.

شیرآلات در صنعت برق 

یکی از ویژگی هایی که در صنایع برق وجود دارد نمی شود برای آن شریط ثابت و یکنواختی را در نظر گرفت. دما و فشار در این صنعت دارای شرایط گوناگون می باشد به همین سبب است که شیرآلات مورد استفاده نیز باید بتوانند در شرایط مختلف عملکرد مناسب و بالایی نشان دهند. لازم به ذکر است جنس شیرآلات در این صنعت از آلیاژ مقاومی مانند استیل ضد زنگ می باشد. 

شیرآلات در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

در صنایعی چون نفت، گاز و پتروشیمی در تجهیزات و مراحل مختلف پالایش و انتقال، از انواع شیرآلات صنعتی استفاده می شود. همچنین برای جلوگیری از نشت مواد و سیالات نیز شیرآلات صنعتی در نقاط حساس نصب می گردند. از آنجایی که نشت بعضی مواد و گاز ها می تواند کشنده و حادثه آفرین باشد، استفاده از شیرآلات دقیق و مقاوم در صنایع حساسی مانند نفت و گاز بسیار حائز اهمیت می باشد.

شیر آلات در صنایع آب و فاضلاب 

از مهمترین تجهیزات مورد استفاده در صنعت آب و فاضلاب از تصفیه گرفته تا انتقال، شیر آلات صنعتی می باشد. این شیرآلات در کیفیت روند انتقال فاضلاب به تصفیه خانه و هدایت آب تمیز از تصفیه خانه به درون لوله ها، بسیار تاثیر گذار می باشد. معمولا در صنایع آب و فاضلاب از شیرهای یک طرفه و دروازه ای استفاده می شود.
در خرید شیرآلات صنعتی باید مواردی چون دما، نوع سیال (مایع، گاز، خورنده بودن یا سایشی بودن سیال)  مورد توجه می باشد. در ادامه شما را با انواع شیر آلات صنعتی آشنا می کنیم.
شیرآلات تک ورودی، شیر آلات دو ورودی، شیرآلات توپی، شیر آلات مجرابند، شیرآلات ساچمه ای، شیر آلات پروانه ای، شیرآلات ایمنی، شیرآلات محدود کننده جریان

اجزای تشکیل دهنده شیرآلات صنعتی 

همه ما می دانیم که شیرهای صنعتی با توجه به مصارف مختلف آن ها در صنایع گوناگون از جنس ها و متریال های مختلفی ساخته می شود. اما در کل اجزای تشکیل دهنده آنها ثابت می باشد که عبارتند از؛ بدنه- کلاهک یا همان درپوش صنعتی- عملگر- پکینگ ( جعبه بسته بندی ) – تریم- یوغ- اکچویتور

انواع شیرآلات صنعتی

وظایف اصلی شیرآلات صنعتی

۱) قطع و وصل کامل جریان
۲) جلوگیری از بازگشت مایعات و گازهای عبور کرده
۳) تنظیم عبور مقدار مورد نیاز مایعات و گازها
۴) تنظیم و کنترل مقدار و فشار مایعات و گازها
۵) کنترل و ایمن نگه داشتن دستگاه های تحت فشار
و اصولا شیرآلات صنعتی در مواردی به کار می روند که برای جریان سیال (اعم از مایع و گاز ) اختلاف فشار وجود داشته باشد.

شیرآلات صنعتی وسیله ای است که برای مهار کردن جریان و فشار سیالات به کار می رود.

نکات مهم در طراحی شیرآلات صنعتی

    نیروی راه‌اندازی شیرآلات صنعتی
    ارتعاش شیرآلات صنعتی
    کاویتاسیون
    میزان تحمل فشار
    آب‌بندی شیرآلات صنعتی
    تعمیر و نگهداری
    جنس شیرآلات صنعتی
    محیطی که شیرآلات صنعتی در آن قرار دارد
    نوع سیال و خواص آن