گروه خبري : اخبار و اطلاعیه ها
تاريخ انتشار : 1400/04/10 - 12:05
كد :59

کاربرد شیرآلات کشاورزی

در این مقاله می خواهیم در رابطه با اهمیت کاربرد شیرآلات کشاورزی در صنعت مهم کشاورزی بپردازیم.یکی از کهن ترین و مورد توجه ترین صنایعی که در کشور ایران وجود دارد صنعت کشاورزی میباشد. کشور ایران بدلیل داشتن سطح جغرافیای وسیع و متنوعی که دارد در صنعت کشاورزی بسیار قدرتمند میباشد.

شیرآلات کشاورزی

در نقاط مختلف با توجه به شرایط آب و هوایی از انواع  و اقسام محصولات کشاورزی بهره مند میباشیم. به همین علت بخش بسیار مهمی از صادرات کشور ایران مربوط به صنعت کشاورزی میباشد.لذا برای گسترش این صنعت با پیشرفت روزافزون تکنولوژی شرایطی بوجود آمده که کمک شایانی به کشاورزان کرده است.با تولید انواع مختلف شیرآلات کشاورزی کوشیده ایم تا به جهت سهولت کشاورزی شرایط ایده آلی برای کشاورزی و کشاورزان محیا کنیم.

کاربرد شیرآلات کشاورزی

انواع شیرآلات کشاورزی

شیرآلات به دو دسته خودکار و اتوماتیک تقسیم میشوند.

شیرآلات صنعتی دستی

شیرآلات دستی توسط فرد انجام می شود.شیرهای دستی اصولا بوسیله ی یک دسته ی دایره ای شکل به صورت مکانیکی انجام می شود.در صورتی که گشتاور مورد نیاز برای باز کردن و بستن زیاد باشد، از یک گیربکس به جهت کاهش نیروی گشتاور کمک گرفته می شود.

شیرآلات صنعتی خودکار

در صورتی که شیرآلات خودکار باشد بدون نیاز به شخص، همه ی موارد کاربردی به صورت خودکار انجام می شود.اغلب شیر های بزرگ که فشار زیاد دارند و یا آن هایی که باید از دور باز و بسته شوند به صورت شیرآلات خودکار میباشند.


روش های آبیاری کشاورزی بوسیله شیرآلات صنعتی

آبیاری کشاورزی به دو روش کلی سنتی و مدرن انجام میشود.هنوز در مناطق روستایی کشاورزانی هستند که عمل آبیاری زمین های کشاورزی خود را به روش قدیمی انجام می دهند. اصولا در این روش ها از شیرآلات کشاورزی بهره برده نمی شود.کشاورزی به سبک سنتی معایبی دارد که چند نمونه را نام میبریم.باتلاقی شدن و از بین رفتن زمین های کشاورزی، قلیایی شدن خاک، و فرسایشی که به در طول زمین رخ میدهد تنها چند نمونه از این معیابمیباشند.کشاورزان دیگری نیز هستند که برای پیشرفت بیشتر و رونق محصولاتشان از امکانات مدرن و امروزی بهره ی مفید میبرند.شیرآلات کشاورزی از مهم ترین امکانات مدرن برای آبیاری محسوب میشوند.شرکت محاب پلیمر راستین غرب آماده است تا بهترین و مرغوب ترین شیرآلات را در اختیار مشتریان عزیز خود قرار دهد.اگر طالب سهولت، محصول بیشتر و زحمت کمتر هستید یکی از مهم ترین اقدامات تهیه و بکار بردن شیرآلات کشاورزی میباشد.

انواع آبیاری کشاورزی بوسیله شیر آلات صنعتی

به طور کلی آبیاری در انواع مختلفی انجام میشود که در اینجا به چند مورد اشاره میشود.

  • آبیاری سطحی
  • آبیاری موضعی یا کم حجم
  • آبیاری به صورت آبپاش
  •  آبیاری محوری مرکز
  • آبیاری جانبی
  • آبیاری آبپاش چمن

شیرآلات کشاورزی ارزان

سه مدل اصلی در شیرآلات کشاورزی وجود دارد و هر کدام دارای ویژگی ها  و خصوصیات خاص خودشان هستند.

  • شیرآلات آبیاری کشویی یا دروازه ای
  • شیرآلات آبیاری چدنی
  • شیرآلات آبیاری پلیمری

مشاورین شرکت مهاب پلیمر راستین غرب آماده اند تا بهترین شیرآلات را با توجه به نوع استفاده و آبیاری به مشتریان عزیز پیشنهاد دهند.لذا برای اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش خود با مشاورین ما در تماس باشید.