گروه خبري : اخبار و اطلاعیه ها
تاريخ انتشار : 1400/07/03 - 17:15
كد :62

کاربرد شیرفلکه زبانه لاستیکی

عمل اصلی شیر فلکه زبانه لاستیکی در حقیقت قطع کامل و یا ایجاد ارتباط بین دو جریان سیال می باشد. این بدان معناست که این نوع شیر فلکه زبانه لاستیکی یا بایستی کاملا بسته باشد، یا کاملا باز و در واقع به صورت نیمه باز نمی توان از آنها استفاده کرد.شیر فلکه زبانه لاستیکی بر اساس نوع سیال، فشار کاری و سایر خصوصیات مورد نیاز برای کاربردهای گوناگون با جنس های مختلفی تولید می شوند.

شیرفلکه زبانه لاستیکی

شیر فلکه زبانه لاستیکی از انواع شیر فلکه ها یا Gate Valve می باشد. این شیر فلکه ها از جنس چدن ساخته شده اند و روی آن ها روکشی از جنس لاستیک قرار گرفته است. از شیر زبانه لاستیکی برای صنایعی با فشار معمولی استفاده میشود که دلیل آن آب بندی بهتر آن ها نسبت به شیر فلکه های زبانه فلزی است. فروشگاه خانی با افتخار با بیش از 15 سال سابقه در زمینه فروش شیرآلات صنعتی انواع محصولات را با قیمتی ارزان تر از سایر نمایندگی ها و با کیفیتی بالا به فروش میرساند. 

مزایای استفاده از شیرفلکه زبانه لاستیکی

شیر فلکه زبانه لاستیکی برای قطع و وصل جریان سیالات به کار میروند و به آن ها شیرآلات  on/off نیز گفته میشود.. یکی از توصیه هایی که به مشتریان مان در زمینه خرید شیرآلات میکنیم این است که هرگز شیر فلکه زبانه لاستیکی را برای تنظیم جریان خریداری نکنند ، زیرا این شیر فلکه ها برای قطع و وصل جریان مناسب اند و برای تنظیم جریان امکان دارد به قطعات داخلی این محصول آسیب وارد شود.

شیر زبانه لاستیکی مناسب کدام آب است ؟

برای آب هایی مورد استفاده است که مقداری رسوب را همراه خود دارند و یا اینکه احتمال رسوب گرفتگی دارند و شیر زبانه لاستیکی در این صورت می تواندبه صورت کامل بسته شود.
قیمت شیر کشویی زبانه لاستیکی
قیمت شیر کشویی زبانه لاستیکی به ابعاد آن و میزان تحملش در فشار های مختلف بستگی دارد.
مزایای شیر فلکه کشویی زبانه لاستیکی
•    شیر فلکه کشویی زبانه لاستیکی برای صنایعی که شما قصد قطع و وصل جریان را دارید انتخاب بسیار مناسبی است.
•    یکی از نکات مثبت شیر فلکه کشویی (Gate Valve) زبانه لاستیکی این است که برای نصب آن دقت به جهت جریان اهمیتی ندارد و در هر جهتی که سیال جریان داشته باشد قابل نصب میباشد.

 طراحی شیر زبانه لاستیکی 

طراحی شیر زبانه لاستیکی به گونه ای است که اگر ماردون در جهت عقربه های ساعت یا به سمت راست چرخانده شود شیر بسته شده و جریانی از آن عبور نخواهد کرد و اگر این شیر در خلاف جهت عقربه های ساعت یا به سمت چپ چرخانده شود . سیالات اجازه عبور خواهند داشت و شیر باز میشود .