گروه خبري : اخبار و اطلاعیه ها
تاريخ انتشار : 1400/09/03 - 15:44
كد :63

کاربرد شیر ویفری گیربکس دار

يكي از ساده ‌ترين شير هايي كه كاربرد صنعتي بسیاری دارد شير ویفری می باشد که با نام هایی همچون شیر پروانه ای، شیر پروانه ای بدون فلنج، ویفر تایپ و شیر بدنه باریک نیز شناخته می شود. از این شیر به منظور قطع و وصل یا کنترل جریان سیال استفاده می گردد و به دلیل انواع مختلفی که دارد برای گستره زیادی از سیستم ها کاربرد دارد.

شیر ویفری گیربکس دار

 طراحی این شیر ها به گونه ای است که پروانه در موقعیت کاملاً باز قرار می گیرد و بهترین شرایط را برای عبور جریان با کمترین افت فشار فراهم می کند. لاستیک آب بندی در داخل و دو طرف بدنه شیر قرار گرفته و قابل تعویض می باشد که آب بندی مطمئنی را از هر دو سمت پروانه تأمین می کند. 

مزایای استفاده از شیر ویفری گیربکس دار

افت شیر ویفری پروانه ای بسیار کم است و این موضوع سبب شده است که میزان فروش این محصول نسبت به نمونه های موجود در بازار بسیار بیشتر باشد. بدنه شیر پروانه ای ویفری به صورتی یاتاقان بندی شده است و دیسک ها در وضعیت هم مرکز تعبیه می باشد به طور که سه عدد بوش در این محصولات قرار دارد که نیازی به تعویض نداشته و از جدیدترین تکنولوژ بای ساخت آن استفاده شده است. تعویض لاستیک بندی در شیر ویفری پروانه ای بسیار آسان است و به نوعی از دو طرف دیسک امکان آب بندی مناسب فراهم شده است. در نظر داشته باشید که این شیرها ارزان و بسیار مطمئن طراحی شده است. 

 

کاربرد شیر ویفری گیربکس دار

کاربرد شیر ویفری گیربکس دار 

این محصولات بهترین گزینه برای شیرهای کشویی محسوب می شود و در موتورخانه ها از آنها استفاده شده است. نصب و راه اندازی این مدل از شیر ها بسیار آسان است و وزن به کار رفته برای آنها نیز بسیار سبک و عالی است. 

شیر ویفری گیربکسی

شیرآلات پروانه ای بدون فلنج یا ویفری گیربکسی معروف به شیر ویفری گیربکس دار در انواع مختلفی تولید و ارائه میشود. این شیرآلات میتوانند اهرم دستی ، گیربکس دار ، عملگر یا کچوئیتور برقی یا عملگر بادی داشته باشند.
شیرآلات ویفری با گیربکس دارای گیربکسی با چرخدنده حلزونی است که باز و بست شیر را آسان میکند . استفاده از این شیرآلات در سایزهای بالا، حتما میبایست به همراه گیربکس باشد تا بتواند کارکرد مناسبی در خط لوله و زیر فشار سیال داشته باشد. مشخصات بدنه این شیرها مانند شیر ویفری دسته اهرمی است و گیربکس روی آنها طبق اندازه و فشارکارکرد شیر تعیین و نصب میشود.
شیر های ویفری گیربکس دار معمولاً برای این طراحی شده¬اند که در مواجهه با شرایط سخت تمام نیاز ها و مواردی که از آن ها انتظار می رود را رفع کنند. 

اجزای شیر ویفری گیربکسی

  • هندویل
  • گیربکس
  • شفت
  • بدنه
  • دیسک
  • لاستیک آب بن

مزایا و ویژگی‌های شیر ویفری گیربکسی

برای تولید شیر پروانه‌ای ویفری گیربکسی از بهترین متریال‌ها و مواد اولیه استفاده شده است. همین عامل نیز باعث شده تا مقاومت این محصولات به میزان زیادی افزایش پیدا کند و شما بتوانید در شرایط مختلف به‌راحتی از آنها استفاده کنید. نصب‌کردن این شیرآلات بسیار ساده و راحت است و طول عمر این محصولات نیز بالا می‌باشد.  شیرآلات پروانه‌ای ویفری گیربکسی علاوه بر این‌که از کیفیت بالایی برخوردار هستند دارای قیمت مناسبی نیز می‌باشند؛ بنابراین خرید آنها از نظر اقتصادی نیز گزینه به‌صرفه‌ای برای شما خواهد بود